Damnation High/ 1.kapitola+2.kapitola

16. prosince 2012 v 12:49 | Yasuko-chan' |  Povídka→Damnation High
( DVĚ KAPITOLY V JEDNOM ČLÁNKU)
Damnation High - 1.kapitola
"Ryon! Chvátej! Ať nepřijdeš pozdě hned první den!" Křičela neodbytně máma na svou dceru. "Já vím,já vím!" Seběhla ze schodů a házela svačinu do batohu. "Běž napřed do auta, doženu tě." Řekla a mířila do koupelny. Matka neváhala a mezi dveřmi stiskla ovládání na dálku. Ryon se zastavila před velkým zrcadlem a začala si upravovat vlasy. Vytáhla z kapsy gumičku a pokoušela se trčící vlasy nějakým způsobem zkrotit. Ve spěchu, ji, ale nic nenapadalo a výsledek nevypadal o moc lépe než předtím. Nakonec gumičku zahodila do rohu a vlasy jednou učesala.
Ozvalo se hlasité troubení. "Už jdu!" Zařvala Ryon na celý barák a vybíhávala z koupelny. Dveře od baráku zamkla a klíče hodila do pootevřeného batohu. Nasedla do auta a zapla si pás. Pomalu vyrážely. Při cestě pozorovala stromy. Patnáct minut cesty uběhlo jako nic a auto stavělo kousek od školy.
"Jsme tady." "Co? Eh, jo." Ryon se rozbušilo srdce. "Díky mami a ahoj." Řekla a zabouchla dveře auta. Přešla silnici a zastavila se. "Tak tohle je ta škola? Snad to nebude zas tak strašný." Hleděla přímo na budovu, která měla bílo-modrou barvu. Byla poměrně rozsáhlá a okna se ani nedaly spočítat. Před vchodem stálo několik skupinek studentů. Ryon mířila přímo ke dveřím. Vyšlapala pár schodů a z kapsy vytáhla lísteček. "Takže, budova A. Oni tu maj dvě budovy?" "Pozor!!" Křičel kluk probíhající chodbou až ke dveřím. Narazil do Ryon a lísteček jí vyrazil z ruky. "Sakra, kde je?!" Začala ho hledat, ale nikde ho neviděla.
"Hledáš něco?" Slyšela nad sebou. Stála tam usměvavá dívka se zrzavýma vlasama. "No, měla jsem lístek se třídou, teď nevím kam jít." Ryon se zvedla a pořád se otáčela a hledala lístek. "Třeba ti můžu pomoct. Pojď zamnou." "Děkuju. Jak se vlastně jmenuješ?" Ryon následovala dívku chodbou. "Jmenuju se Saywa Nokugi, ty?" "Já jsem Ryon Hizashi." Saywa se usmála a pokračovala v cestě. "Tady sou skříňky pro prváky, takže někde je tady i tvoje. Já jí mám kousek od jídelny. Jídelna má vchod hned támhle." Natáhla ruku a ukazovala vlevo. "Aha, dobře." Pokračovaly chodbou až nakonec. "Vyjdeš schody a jsou tam třídy. Chodím do 1F." "Já taky! Super!"
Začalo zvonit. "Pojď! Ať to stihneme!" Saywa rychlým krokem vyšlapávala schody a Ryon se k ní přidala. Vyšly do prvního patra a mířily do třídy. Vešly dovnitř a Saywa mířila k lavici. "Sedneš si semnou?" "Ráda."

Damnation High 2.kapitola
Když odzvonila poslední hodina, všichni se řítili do jídelny a nebo z hlavního vchodu školy. "Ryon? Chceš ještě s něčím pomoct?" Usmívala se na ni Saywa. "To je v pořádku, za všechno ti děkuju." Ryon si balila věci a zasouvala židli k lavici. "Míříš do jídelny?" "Eh, jo." Procházely chodbou. Nebylo tam ticho, spíše naopak, všichni se hlasitě smály, pokřikovaly a pošťuchovaly se. Byly přibližně padesát metrů od jídelny, když Ryon zastavil jeden kluk. "Ahoj." Usmíval se. "Ahoj." Řekla nesměle Ryon. "Smím vědět jak se jmenuješ, krásná dívko?" "Jsem Ryon a ty?" "Jak jsem si mohl myslet, pro krásnou dívku, překrásné jméno." Chytil ji za ruku a chtěl ji tu ruku políbit, ale Saywa ho odstrčila.
"Jdeme!" Zavelela a táhla Ryon chodbou. "Kdo to byl?" "Neznám ho, ale je vidět, že se na téhle škole opravdu neztratíš, Ryon." V jídelně bylo ještě více lidí než na chodbě. Dostaly jídlo na tác a šli přes půlku jídelny. "Kam mě to vedeš?" "K našemu stolu, přece! Už je vidím." Usadily se k dalším pěti. "Zdravím Mira-chan! Riko-nee, Devy-chan, Nichigo-kun a Yuko-san." Všichni pozdrav opětovali, až na Yuka, měl plnou pusu a cpal se jak bezedný. "A ty jsi kdo?" Nichigo hleděl na Ryon, která se trochu cítila nesvá. "Tohle je Ryon Hizashi, naše nová spolužačka!" Saywa odpověděla za Ryon, která ze sebe nevydala ani hlásku. "Těší mě, jsem Yuko Limaer!" Usmál se s jídlem v ústech, takže to nevypadalo moc hezky. "Buď jez, nebo mluv, pitomče!" Okřikl jo Nichigo a praštil ho do hlavy. Yuko se začal dusit. "Přestaňte už konečně, vy dva!" Začala řvát Riko. "Takhle to tu bývá každý den, nemusíš se vůbec stydět, Rynko." Pošťouchla ji Saywa. "Rynko? Neříkala jsi, že se jmenuje Ryon?" "Právě ti vznikla nová přezdívka, Rynko!" Všichni se začali smát a přidala se i Ryon.
Když dojedli, odnesli táci. "Kam teď půjdeš?" "Asi domů, nevím." "Tak pojď s námi! Jdeme na jednu tancovačku!" "No, .. moc dobře tancovat neumím. Ani nemám nic na sebe." "Neblázni! Tak my tě vyzvedneme v šest hodin!" "Dobře, víte kde je Northwest?" "Je to kousek! Buď v šest připravená, ahoj!" Saywa, Riko a Mira odkráčely a zůstali už jen Yura a Nichigo. "Půjdete také?" Ryon se snažila o drobnou konverzaci. "Nemám zapotřebí dělat ze sebe pitomce. Hm." Vyklouzlo z Nichiga, který měl ruce v kapsách. "Nebuď suchar! Bojíš se snad, že tam o tebe ani jedna neškrtne?!" Yuko se začal smát, div se neválel po zemi. "Zopakuj to! Vsadím se, že bych tancoval víckrát než ty!" "Platí!" Oba si potřásli rukama a šli také pryč, jako kdyby tam Ryon nebyla.
DOMA
"Ahoj mami! Jsem doma." Ryon pověsila bundu na věšá, sundala boty a nesla batoh v ruce. Vyšlapala schody a ve svém pokoji lehla do postele. Sáhla pod polštář a vytáhla tlustý zápisník. Rozevřela ho a nalistovala čistou stránku. Začala do něj psát. "Dnešní den jsem si užila, poznala jsem nové kamarády a pozvaly mě s nima na tancovačku. V tomhle městě to bude poprvé od mého nastěhování. Nevím jak to tam bude vypadat, ale snad se hned neztrapním. Škola se mi také líbí, dnes mě oslovil nějaký kluk, bylo to trochu divné, ale naštěstí mě Saywa zachránila. Vypadá docela mile. Jediné co mi příde opravdu zvláštní, mluví, jako kdyby na tuhle školu chodila už dlouho, přitom jsme obě v prvním ročníku a už se zná s tolika lidmi. Musím se jí na to zeptat!" Zaklapla deník a schovala ho opět pod polštář.

 


Komentáře

1 Bee Bee | 16. prosince 2012 v 12:56 | Reagovat

Jasně že můžeš! :D Ale pak si to od tebe něčím vyberu, ok? :DD Ne dělám si srandu. Jasně, že můžeš-ttebane! :) :D

2 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 16. prosince 2012 v 13:08 | Reagovat

tuhle povidku mam moc rada vzdyt to vis :)

3 Yuri-chan Yuri-chan | Web | 16. prosince 2012 v 13:55 | Reagovat

Čítala som to už asi 100 x a vždy sa mi to páči :D

4 Yuu Akihiko Yuu Akihiko | Web | 16. prosince 2012 v 20:08 | Reagovat

Skvělé..moc se mi to líbí:)

5 Aya Evans Aya Evans | Web | 18. prosince 2012 v 18:54 | Reagovat

Musím si to přečíst od začátku, už si to moc nepamatuju... >>> Přijde mi, že to má moc rychlý spád, ale jinak je to pořád dobré ;) ^^

6 Sayuri-hime Sayuri-hime | E-mail | Web | 28. ledna 2013 v 22:03 | Reagovat

Tak jsem se konečně pustila do čtení :D

7 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. května 2013 v 20:47 | Reagovat

Krásné, moc se mi to líbí...a s chutí se pouštím do další části :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama